BAL-POLEN-PROPOLİS 220 GR

Ürün Kodu: #000656

Marka: OVACIK DOĞAL

60.00 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
En geç 10 Mayıs, 2021 Pazartesi günü kargoda.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ

Kaliteli bir balda bulunan genel besleyici özelliklerin yanı sıra polen ve propolis ile zenginleştirilmiş olan Ovacık Bal-Polen-Propolis karışımı sizlerin günlük olarak ihtiyaç duyacağınız enerji ve vitamin ihtiyacınızı karşılayacak biçimde hazırlanmıştır.

Ovacık Doğal Bal-Polen-Propolis karışımının her bir kavanozunda yüksek miktarda polen ve propolis bulunmaktadır. 
Günde bir kaşık tüketilmesi önerilir. 

Günün her öğününde aç ya da tok karnına kullanılabilir.
Ovacık Doğal Bal-Polen-Propolis karışımının içerisinde, bölgenin zengin bitki örtüsünden arılar tarafından kovana getirilen ve ardından  özel biçimde kurutularak saklanan polenler kullanılmıştır. Polen çok zengin bir vitamin ve protein kaynağıdır. 
Benzer biçimde arılar tarafından yine bu kez daha farklı bitkilerden toplanarak kovanda üretilen propolis biyoteknolojik yöntemler ile ekstre edildikten sonra kurutularak içindeki su tamamen uzaklaştırılmakta ve toz haline getirilmektedir. Propolis kovandan toplandığı halinde oldukça yapışkan ve sert bir kıvamda olduğundan bu şekilde tüketilmesi mümkün değildir ve mutlaka ekstre edilmesi gereklidir. Sıvı ekstraktlar bu hali ile bala karıştırılır ise hem besleyici ve koruyucu özellikleri azalır hem de balın yapısı bozulur. Bu nedenle özel bir yöntemle çok yüksek basınç altında kurutularak tüketilmeye hazır hale getirilir. 
Bu tip karışımların özellikle sindirim sistemi rahatsızlıklarında rahatlatıcı etkisi olduğu bilinmektedir. İçerdiği propolisin özellikleri nedeni ile ağız ve diş eti rahatsızlıkları olanlarda kullanımı önerilmektedir. Bunun dışından yorgunluk, uykusuzluk ve stres sonucu düşen vücut direncinin artmasına ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olur. İlerleyen yaşın getirdiği ve günlük hayatımız etkileyen olumsuz bazı etkilerin giderilmesinde destek olur. Bal sağlıklı ve önemli bir besindir. Balın genel faydalarının yanı sıra zenginleştirilmiş bal tüketimi günlük besin ihtiyacınızın karşılanmasına yardımcı olacaktır.   
Dikkat: Bu ürün saf polen, bal ve propolis içerdiğinden alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Arı ürünlerine karşı bilinen bir alerjiniz varsa bu ürünü kullanmayınız. 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır