ORGANİK PROPOLİS SIVı 30 ML

Ürün Kodu: #000234

Marka: OVACIK DOĞAL

60.00 TL
Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
En geç 30 Ocak, 2020 Perşembe günü kargoda.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ

Propolis bal arılarının bitki ve ağaçlardan topladıkları reçine, müsilaj ve zamk gibi maddeler ile kendi ürettikleri çeşitli salgılar (enzimler) ve bal mumu ile harmanlayarak oluşturdukları önemli bir arı ürünüdür. Ham helde soğuk ortamda sert, sıcak ortamda sakız gibi yumuşaktır.

Propolisin kimyasal yapısında fenolik bileşikler (flavanoidler ve fenolik asitler) ve esterleri, alkoller, aldehitler, ketonlar, terpenler, kumarinler gibi yüksek özellikte antioksidan maddeler, stereoidler, aminoasitler, Mg, Ca, I, K, Na, Cu, Zn, Mn ve Fe gibi elementler, B1, B2, B6, C ve E vitaminleri ile çok sayıda yağ asidi ve enzimde bulunduğu 300 den fazla aktif madde bulundurur.

Propolisini iceriğindeki bu aktif bilesikler propolise bakterilerin   (antibakteriyal), parazitlerin  (antiparaziter), mantarların (antifungal) ve virüslerin (antiviral) neden olduğu pek çok hastalığı önleyici ve iyileştirici etkilere, antitümoral (kansere karşı iyi gelen),  antioksidan (vücuttaki bazı zararlı maddelerin zararsız hale getiren), rejeneratif (yara iyileştirici), antienflamatuar (yangı giderici, apse vs), immunmodulator (bağışıklık sisteminin düzenleyici), antiülser (ülser oluşumunun engelleyici ve iyileştirici), gastroprotektif (sindirim sistemimizi koruyucu), kardioprotektif (kalbi koruyucu), hepatoprotektif (karaciğeri koruyucu), analjezik (ağrı kesici) ve lokal anestezik gibi birçok özellik kazandirirlar. Her propolis bu etkilerin tümüne sahip degildir. İçeriğinde bulunan bileşiklere ve bitki örtüsüne bağlı olarak farklı özellik gösterirler.

PROPOLISIN FAYDALARI
Propolis kullanırsak ne gibi faydalar görürüz.
Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için de grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı vücudu korur, veya bu hastalıkların iyileşme sürecini hızlandır.
Bağışıklığı zayıf olan bireylerin immun sistemini düzenlediği için hastalanma riskini azaltır.
Diş eti iltihaplanmalarında, ağız içinde çıkan yaralarda hızlı bir iyileştirici etki yaratır.
Propolis, sadece diş eti iltihaplanmalarında değil, vücutta oluşan iltihaplı hastalıkların birçoğunda olumlu etkilerde bulunur. Bu sayede ülser, mide iltihaplanması gibi rahatsızlıkların da üstesinden gelmenize destek olur.
Hücreleri yenileme sürecini hızlandırması nedeniyle yaraların hızlıca kapanmasına yardım eder.
Tıpkı kovanı koruduğu gibi vücudu da koruyarak bakteri ve mantar nedeniyle oluşabilecek hastalıklara yakalanma riskini en aza indirir.
Ağız kenarları başta olmak üzere vücudun çeşitli yerlerinde oluşabilen uçukları tedavi edici özellikler gösterir.
Güçlü antioksidan özelliği sayesinde cilt sağlığına iyi gelir, şampuana katılarak değerlendirildiğinde saç derisinin de sağlıklı olmasını sağlar.
Kansere yakalanma riskini azaltarak, fenolik bilesikler başta olmak üzere içindeki birçok yararlı bileşen sayesinde oluşmuş olan kanserli hücrelerin de büyüyüp çoğalmasını engeller.


Kullanim şekli
Haftada 3 gün (bir gün kullan bir gün ara) akşam yatarken veya sabah uyandigimizda 3 damla yada sprey ile 3 fis (üzerine 1 bardak su-bogaz enfeksiyonu veya ağızda aft ucuk varsa suyu icmessek daha faydali olur), 1 ay kullan 15 gün ara ver, özellikle kış ve ilkbahar boyunca devam edebilirsin.
Grip nezle olacagimizi anladigimizda veya oldugumuzda gunde 3 kez sabah ogle aksam 3 damla yada sprey ile 3 fis kullaniyoruz.
Bazi bireylerde (neredeyse binde 1) hafif alerjik reaksiyonlar olabilir bu durumda kullanmayi birakin (deride hafif kaşıntı ve kızarıklık).

Bankalara özel taksit seçenekleri :

İLGİLİ ÜRÜNLER

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır